Esin Kuyumculuk Tarihçesi

Esin Kuyumculuk her ne kadar 1977 senesinde öz benliğine kavuşup kendine piyasada önemli bir yer edinme başarısı sağlasa da başlangıç; 1977 ’nin de öncelerine, kurucusu Selahattin Bağışlayıcı’ nın meslekle tanışma ve hayatının en önemli uğraşı olarak benimsemesini sağlayan 1960 yıllarına dayanır.

Sami Lokmanhekim’in yanında 17 yıl kalfalık ve ustalık yılları geçer. Bu yıllarda elde etmiş olduğu bilgi ve deneyimi en iyi şekilde kullanarak atölyesini kurar. Bu yıllarda ikinci çocuğu Esin dünyaya gelir ve adından esinlenerek Esin Kuyumculuk adını alır.

Kendisinin iş konusunda titizliği ve güvenilirliği ile piyasada aranan bir isim halini alır. Küçük kardeşi Şemsettin’in askerden gelişi ve büyümeye verdikleri önem ile birlikte çalışmalarına hız vermişlerdir. İki azimli insanın bir araya gelmesi ile kurumda güçlü bir sinerji oluşturarak bugünlerin temellerini atarlar. 1986 yıllarında Güney Pasajında 2 Kg altın ile faaliyete başlayan Esin Kuyumculuk, şu anda Mersin Merkez, Erdemli, Silifke, Gülnar, Mut, Ermenek, Aydıncık, Bozyazı ve Anamur olmak üzere iki yüze yakın esnafla yıllardır süregelen iş ilişkileri devam etmektedir.

Esin kuyumculuk olarak sergilediğimiz dürüst ve ilkeli imalatçılıkla Mersin’de ilk TSE belgesini almış olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bu anlayış bizimle temas halinde olan her meslektaşımıza aktararak onların mesleki kariyerinde bir basamak oluşturabilme ihtimali bile bizi mutlu etmeye yetiyor.

2007 itibariyle Esin Kuyumculuk anlayışı eğitimli yeni neslin katılımıyla bayrağı daha ilerilere taşıma bilinci ve sorumluluğunu üstlenerek siz değerli müşterilerimize ve kuyumculuk camiasına daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarına devam etmektedir.

Saygılarımızla
Esin Kuyumculuk Ailesi

2007 © Web Master: MardinNET